Zagadkowe umorzenie sprawy dr Tadeusza Bąbelka

Opublikowany 2016/08/17

W związku z informacjami medialnymi zamieszczonymi 11.08.2016 na stronie www.mgr.farm dotyczącymi rzekomego umorzenia postępowania wobec byłego prezesa Wielkopolskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej, przez rzecznika odpowiedzialności zawodowej, a następnie usunięciem tekstu, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Farmaceutów Perspektywa 2030 zwraca się uprzejmie do Naczelnej Rady Aptekarskiej oraz do Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Wielkopolskiej OIA o zajęcie stanowiska w przedmiotowej sprawie.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Nowa kadencja NRA - liczymy na dobrą zmianę

Opublikowany 2016/01/25

Trwająca 4 lata kadencja Naczelnej Rady Aptekarskiej (NRA), lada moment upływa. Przed VII Krajowym Zjazdem Aptekarzy (KZA) bardzo trudne zadanie. W dniach 29 - 31 stycznia 2016 roku w Jachrance ponad 300 delegatów będzie musiało wybrać nowych reprezentantów naszego środowiska, którzy powinni dbać o interesy WSZYSTKICH farmaceutów. Z uwagi na gorący okres wyborczy, nie brak głosów podsumowujących działalności obecnych władz NRA oraz wskazujących na priorytety dalszych działań. Co było i będzie najistotniejsze z punktu widzenia członków Stowarzyszenia "PERSPEKTYWA 2030"?

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Międzynarodowe Targi Farmaceutyczne - Innova Pharma

Opublikowany 2016/01/22

Drodzy Farmaceuci,

Jako Patron Honorowy, Z dumą mamy zaszczyt zaprosić Państwa na niespotykaną dotąd formułę targową Innova, gdzie w imię wymiany doświadczeń przez 2 dni będą mogli Państwo spotkać się z najwybitniejszymi ekspertami z niemalże każdej dziedziny farmacji. Innova to czas i miejsce który skupia wszystkich. Apteki, Producentów, Hurtownie, Organizacje Farmaceutyczne oraz grono ludzi – praktyków, legislatorów i ekspertów. W obliczu szeroko pojętej dynamiki farmacji, biotechnologii, kosmetologii i chemii w odpowiedzi pragniemy zaprosić Państwa na to wydarzenie, gdzie w obliczu ogromu merytoryki będzie stanowiło to najważniejszą datę w świecie Pharma.

Serdecznie zapraszamy.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Oświadczenie

Opublikowany 2016/01/18

Odnosząc się do artykułu pt. Ring wolny: "Perspektywa 2030 vs Stowarzyszenie Leki Tylko z Apteki" (15.01.2016) zamieszczonego na stronach internetowych Rynku Aptek, Zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Farmaceutów "Perspektywa 2030", pragnie oświadczyć:

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

OSF "Perspektywa 2030": Nie oczerniajcie farmaceutów!

Opublikowany 2016/01/13

Manipulowanie faktami, insynuacje i pomówienia - do takich metod ucieka się Stowarzyszenie Leki Tylko z Apteki i finansująca jego działalność Neuca, by zdyskredytować członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Farmaceutów "Perspektywa 2030". Pomaga im w tym organ prasowy Neuki - "Magazyn Aptekarski".

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

NIK krytykuje - OSF "PERSPEKTYWA 2030" daje rozwiązanie

Opublikowany 2016/01/07

Opublikowany niedawno raport Najwyższej Izby Kontroli "NIK o podstawowej i specjalistycznej opiece medycznej" nie pozostawia złudzeń, że system opieki zdrowotnej oparty wyłącznie o lekarzy rodzinnych nie działa właściwie. Jego najsłabszą stroną jest profilaktyka, którą z powodzeniem mogliby się zająć farmaceuci. Są do tego przygotowani.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »